Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej
        Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Zielenicach jest to, że w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrektora, nauczycieli, rodziców, dziadków, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci,  rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
      Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczyła
 pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów od rodziców, uczniów klasy II i od zaproszonych gości: Kierownika Referatu ds. społecznych i rozwoju gminy p. Bogumiły Mierzwińskiej, radnego p. Wiesława Lechowskiego, księdza proboszcza Mariusza Trojanowskiego, sołtys wsi p. Ewy Łopaty i bibliotekarki p. Bożeny Kosowskiej. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten dzień pierwszakom na długo zostanie  w pamięci.
         Również uczniowie klas starszych przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela. Były również wiersze, piosenki , podziękowania i życzenia. O oprawę muzyczną zadbał p. Henryk Mańkowski.

 

Data dodania: 2023-10-16 20:47:05
Data edycji: 2023-10-16 21:00:05
Ilość wyświetleń: 104
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej