Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019

Nasze sukcesy :

1.        Uczeń klasy III szkoły w Zielenicach Oliwier Bryk zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego.  Również uczennica tej samej klasy Kinga Zaradna znalazła się na IV miejscu. Konkurs odbył się 27 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Borku Strzelińskim. Oliwier klasyfikowany był w kategorii klas I - III.


2.       VI Gminny Konkurs Matematyczny odbył się 26 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zielenicach. Sośród naszych uczniów najlepsze lokaty uzyskali:

  • Bartłomiej Nowicki - III miejsce w kategorii klas czwartych;
  • Karol Laszczyński - I miejsce w kategorii klas piątych
  • Mikołaj Koralewski - II miejsce w kategorii klas siódmych
  • Julia Szumierz - wyróżnienie w kategorii klas ósmych.

3.       20 marca najlepsi matematycy z każdej klasy  naszej szkoły wzięli udział w etapie powiatowym konkursu matematycznego. Przez godzinę pisali trudny test. Wyłonieni zastali najlepsi zawodnicy na poziomie każdej klasy. Z naszej szkoły uczeń piątej klasy Karol Laszczyński zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy! 

 

4.       13 listopada w Strzelinie odbył się etap powiatowy konkursu zDolny Ślązaczek z matematyki, a 22 listopada z języka polskiego. Uczniowie klasy siódmej: Mikołaj Koralewski, Marcela BaczyńskaDominik Grzywniak oraz Piotr Radomski zakwalifikowali się jako najlepsi matematycy, a Piotr Radomski wziął również  udział w konkursie polonistycznym w tym etapie. Cała czwórka znalazła w grupie najlepszych w powiecie strzelińskim.

 

5.       14 grudnia 2018 roku w Strzelinie odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Turystyczno- Krajoznawczy, którego przedmiotem jest wiedza o Ziemi Strzelińskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

1) w kategorii: szkoły podstawowe klasy 7-8 oraz gimnazja klasa 3,

2) w kategorii: szkoły podstawowe klasy 4-6.

W pierwszej kategorii startowało 9 szkół. Nasz zespół tworzyli:  Julia GierczakDominik Grzywniak i Bartosz Michaelis. Spisali się bardzo dobrze i zajęli drużynowo wysoką - piątą lokatę.
W drugiej kategorii,w której uczestniczyło 5 szkół, reprezentowali naszą szkołę: Karol LaszczyńskiKarol Olanin oraz Kacper Bortniczak. W zespołowej klasyfikacji zajęli  trzecie miejsce.

Również w indywidualnej rywalizacji nasz uczeń znalazł się na wysokiej lokacie. Karol Laszczyński w rywalizacji indywidualnej zajął trzecie miejsce.

  
Gratulujemy sukcesów.

Data dodania: 2019-01-09 16:18:28
Data edycji: 2019-03-28 20:38:28
Ilość wyświetleń: 845
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej