Bywają w Zielenicach ludzie znani i lubiani. Z dziećmi naszej szkoły spotkały się Wanda Chotomska, Krystyna Śmigielska, Wioletta Piasecka, a także Urszula Kozłowska.
Pierwsza z nich ma poważny dorobek literacki dla dzieci. Jej książki czyta już wiele pokoleń. Dzieci wyróżniły ją jednym z najbardziej zaszczytnych odznaczeń - Orderem Uśmiechu. Opowiadanie pani Chotomskiej"Drzewo z czerwonym żaglem" jest wpisane na prestiżową Listę Honorową IBBY im. Jana Christiana Andersena, czyli międzynarodową listę wyjątkowych książek dla dzieci i młodzieży. Wanada Chotomska pisze też wiersze, opowiadania, scenariusze filmowe, piosenki, audycje radiowe. To osoba pełna energii, humoru i fantazji.
W Zielenicach gościła również inna znana pisarka Krystyna Śmigielska. Z pasją opowiadała o swoich utworach, czytała ich fragmenty, aby zainteresować nimi młodych czytelników. Najmłodszych najbardziej zaitrygowały bajkowe przygody "Tekli", odrobinę starszych perypetie bohaterów powieści "Skarb z leśnego grobowca". Pisarka zachęcała młodych czytelników do odkrywania własnych talentów, które drzemią w każdym. Trzeba je nie tylko odkryć, ale również nad nimi pracować.pisarka
W wigilię dnia świętego Andrzeja 2011 roku przybyła do nas także Wioletta Piasecka, autorka książek dla dzieci. Na spotkaniu przybrała postać wróżki. Powitali ją uczniowie z klas I - IV i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Pani Wioletta barwnie opowiadała dzieciom o dzieciństwie Jana Chrystiana Andersena. Przedstawiała fragmenty swoich bajek przy pomocy młodych aktorów z Zielenic. Wywróżyła słuchaczom błyskotliwe kariery. Okazało się, że są wśród nas przyszli dziennikarze, prezydenci, dyrektorzy, modelki. Na zakończenie każdy mógł kupić książkę bajkopisarki wraz z autografem.
5 grudnia 2012 roku mieliśmy okazję gościć kolejną autorkę książek dla dzieci, panią Urszulę Kozłowską. Pisarka zaprezentowała swój ciekawy dorobek. Przedstawiała fragmenty wierszowanych bajeczek, opowiadała jak je tworzy. Wspólnie z ochotnikami, uczestnikami spotkania, czytała części książeczek jej autorstwa: "Jak jeż z jerzykiem odkryli Afrykę", "To i sio", a także inne książeczki pełne zabawnych wierszyków o zwierzątkach.
Na piatym spotkaniu przyszła kolej na panią Magdalenę Zarębską. Pani Magda przygotowała dla swoich młodych słuchaczy ciekawe pokazy i zabawy dla maluchów. Opowiadała też o dziwnej rzeczywistości lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Czytała nam również swoje książki pisane w gwarze śląskiej, co bardzo spodobało się słuchaczom. Pani Magdalena Zarębska jest autorką książek dla dzieci i dorosłych. W 2008 roku opowiadaniem "Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Na spotkaniu w naszej szkole jej książka"Kaktus na parapecie" stała się głównym tematem, a czasy, w których odgrywa się akcja książki, zostały przybliżone słuchaczom poprzez czarno-białe fotografie na pokazie. Powieść ta w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował", napisana gwarą śląską, została ogłoszona książką roku 2013. Jej fragmenty po śląsku czytała nam autorka. Na zakończenie młoda pisarka rozdawała autografy. Można było również kupić jedną z książek jej autorstwa.
Po raz drugi pani Magdalena Zarębska odwiedziła nas w kwietniu 2023 roku. Wciągnęła uczniów w zabawy, opowiadała o swojej twórczości. Również tym razem można było zakupić książkę jej autorstwa.